Vana mööbli restaureerimine

Teostame puitmööbli (lauad, toolid, kapid jm), parandamist, remontimist, värskendamist ning pehme mööbli (tugitoolid, diivanid jm) kattematerjali vahetust koos polstri parandustöödega.

Mööblirestauraator on käsitööline, kes restaureerib ja konserveerib mööbliesemeid esteetiliselt kasutuskõlblikuks. Oma töös juhindub mööblirestauraator mööblieseme otstarbest, selle terviklikkusest ja väärtustest ning tellija soovist. Restaureerimine ja konserveerimine erineb tavapärasest mööbli remontimisest selle poolest, et oluline on mööblieseme stiili, ajalise kulumise ja autentsuse säilitamine.

Huvi korral võtke meiega ühendust. Kontaktid on lehe lõpus.

Näiteid tehtud töödest....

Üle värvitud ja naeltega kinnitatud sileda toolipõhjaga Luterma rahvatoolile autentse välimuse andmisel eemaldati värv, sile toolipõhi vahetati kumera põhja vastu. Viimistlusel kasutati vee põhist peitsi ning shellak lakki.
Amortiseerunud ja murdunud puitühendustega Luterma aiatoolile värske ning autentse välimuse andmisel plommiti mitmed puitosad, paigaldati uus polt, liimiti pragusid,
paigaldati uus, mugav riie. Paatina säilitamiseks peitsiti tooli pindu ainult plommitud kohtadelt. Lõplik viimistlus shellak laki ja vahaga.
Kauni nö talupoja stiilis seinakapi konserveerimisel eemaldati kapilt ilmet rikkuvad riiv, vineerist plomm, katkine klaas. Lisaks puhastati kunagise meistri kaunis aaderdus, vajalikes kohtades aaderdus taastati. Kapile paigaldati uus klaas, ajastutruu lukk ja kapi tagaküljele kaasaegsed ja piisavalt tugevad riputuse aasad.
1940-1950ndate aastate kooli klapplaud Rootsist. Suure tõenäosusega töölauana kasutatud laualt eemaldati vana lakk ja värv. Tasandati, plommiti ja liimiti töötasapinda. Töötasapinna taastamisel jäeti tasapinnale mõningad sügavamad lõikejäljed rõhutamaks laua pikka ja rasked teenistust koolilauana. Hingede esialgne kuju taastati. Töötasapind kaeti shellak lakiga.
Läänemaalt pärit 1800ndate aastate lõpus valmistatud aidakirstu taastamine.
Seni on kirst osandatud ja puhastatud. Kaanele on tehtud mitmeid plommimisi ja kaane laudade kinnitamiseks kasutusel olnud puitkahjustusega naaglid on vahetatud käsitsi valmistatud uute naaglitega.
Niiskus- ja puitkahjustustega kirstu jalad on proteesitud.
Rõhutamaks kirstu vanust ja vanade meistrite oskusi, selle parandamisel kasutatud plomme ja proteese kunstlikult vanandama ning varajama ei hakata.
Koostöös sepaga on lukk saanud omale uue võtme ja kaane külge kinnitatava luku vastuse.
Galerii kahel viimasel pildil on kirst transporditud kliendi koju ning paigaldatud õigesse ruumi.
Väga töömahukas projekt.
Läänemaalt pärit rätikuhoidja restaureerimisel tuli taastada parmpoolseim treitud kaunistuse jalam, vertikaalsetel osadel ja horisontaalsel tasapinnal olid puidu füüsilised kahjustused. Lisaks oli naeltega täiendavalt kinnitatud äärtesse kõrgendused, piiramaks esemete mahakukkumist. Puudusid seinakinnitused ja detailide seotust oli "tugevdatud" naeltega.
Oli samuti väga töömahukas, aga tulemus meeldib iga köögi seinale.
Valgevase 14 maja kunagine peremees oli puusepp. Keldrite koristamisel tuli kultuurkihi alt välja tööriistakohver.  Sellisel tööriistakohvril  on iseloomu ning sellepärast sai vastu võetud otsus, et meie meistrimees ei käi enam ringi plastikust kastiga vaid vana ja väärika tööriistakohvriga.
Pindasid sai puhastatud, kruvisid pingutatud ning välistele pindadele kantud puidukaitsekihid. Sai väga ilus...
Funktsionalistlikus stiilis tooli polster oli tooli põhja küljest lahti tulnud. Vaatluse põhjal sai vastu võetud otsus, asendada kangast katteriie ajastutruu nahaga. Mõistagi sai uue nahkkatte alla pandud meriheinast traditsiooniline kõva polster.
Juugendstiilis pehme polstriga salongitool, mille päritolu ja lugu pole seni suudetud taastada.
Ese on töös...
Mööblirestauraator peab oskama vineerimist, puidulõiget ja intarsia koostamist. Allpool näiteid koolituse käigus teostatud proovitöödest...